Jakość

PRIMAVERA dąży do spełnienia najwyższych standardów jakości i zrównoważonego rozwoju, zapewniając, że nasze produkty są czyste, nasze procesy są świadome, a nasze praktyki są troskliwe. Rdzeniem każdego produktu PRIMAVERA są czyste, organiczne składniki roślinne, osobiście wybrane z naszej społeczności partnerów rolnych, aby zagwarantować bezkompromisową jakość.
Integralność I INSPIRACJA
NASZA MOTYWACJA​
spuerbar voller lebenskraft jpg

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ BEZ KOMPROMISÓW

Trzymamy się najsurowszych standardów i najwyższej jakości. Obejmuje to wszystko, począwszy od tworzenia doskonałych produktów z czystych, organicznych surowców, poprzez odpowiedzialność za ludzkość i naturę, aż po uczciwe relacje, które budujemy z naszymi producentami, dystrybutorami, klientami, pracownikami i wszystkimi ludźmi, którzy podzielają naszą wizję. Produkty PRIMAVERA czerpią swoją moc z obfitego bogactwa naturalnych roślin i pomagają stworzyć harmonijne połączenie zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej równowagi.

“Od samego początku zobowiązaliśmy wszystkich naszych partnerów uprawowych do pracy w sposób kontrolowany, organiczny. Niektóre z tych partnerstw istnieją już od ponad 35 lat i są naszym wielkim skarbem. Stąd pochodzą cenne surowce do naszych produktów, które są w całości opracowywane i produkowane we własnym zakresie. Naszych klientów serdecznie zapraszamy do przyjścia i przekonania się o naszych niezawodnych metodach pracy na miejscu.”

UTE LEUBE
Współzałożycielka firmy
ute jpg
PRIMAVERA

Standardy jakości

SKŁADNIKI

PRODUKCJA

ZARZĄDZANIE JAKOŚCIĄ
CERTYFIKATY JAKOŚCI

Czystość

Wszystkie olejki eteryczne PRIMAVERA są w 100% czyste. Nasze olejki to prawdziwe produkty z jednego źródła, bezkompromisowe i całkowicie naturalne.

Vegan

Jedynie dwa składniki, użyte w kilku naszych produktach, nie są wegańskie

Dzikie zbiory

W praktyce dzikiego zbioru, roślina jest zbierana ręcznie na wolności, gdzie naturalnie zdecydowała się rosnąć i dzięki temu jest w stanie w pełni rozwinąć swój potencjał.

Bio Button jpg

BIO

PRIMAVERA wykorzystuje największą dostępną ilość certyfikowanych składników organicznych i aktywnie wspiera projekty rolnictwa ekologicznego na całym świecie, które opierają się na bioróżnorodności, płodozmianie, kontroli szkodników i naturalnych nawozach bez chemii oraz nieużywają produktów modyfikowanych genetycznie (GMO).

demeter button jpg

Demeter

Uprawa biodynamiczna wywiera konstruktywne efekty środowiskowe w zakresie odnowy gleby, długoterminowej żyzności oraz bioróżnorodności roślin i zwierząt.
natrue button jpg

NATRUE

Misją NATRUE jest ochrona i promocja kosmetyków naturalnych i organicznych z korzyścią dla konsumentów na całym świecie.
leaping bunny button jpg

Ochrona zwierząt

PRIMAVERA demonstruje zdecydowane stanowisko przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt, ściśle przestrzegając wytyczne programu The Cruelty Free International “Leaping Bunny“, nie dopuszczając żadnej formy testów na zwierzętach.

Czystość
so nah an der natur wie moeglich jpg

Tak blisko natury, jak to tylko możliwe

Wszystkie olejki eteryczne PRIMAVERA są w 100% czyste. Nasze olejki to prawdziwe produkty z jednego źródła, bezkompromisowe i całkowicie naturalne. Nie używamy żadnych syntetyków, parabenów ani dodatków identycznych z naturalnymi, żaden z naszych produktów nie pochodzi też z roślin modyfikowanych genetycznie.

Przechowujemy olejek eteryczny dokładnie w takiej postaci, w jakiej został starannie wydestylowany, zachowując jego pierwotną czystość. Jesteśmy tak blisko natury, jak to tylko możliwe.

Co więcej, nasze olejki eteryczne są jednoporcjowe, tzn. zawierają wyłącznie olejek z oryginalnej rośliny, bez dodawania syntetyków lub rozcieńczania go innymi olejkami. Oznacza to również, że nie dodajemy żadnych wyizolowanych elementarnych składników danego olejku w celu sztucznego “stworzenia” określonej jakości (jak to ma miejsce np. w przypadku olejków DAB).

Nasze olejki nie zawierają genetycznie modyfikowanych aromatów, które zgodnie z prawem mogą być nadal oznaczane jako “naturalne”. Nasze cenne esencje pochodzą wyłącznie z liści, kwiatów, owoców, gałązek i korzeni oryginalnych roślin.

Wegańskie składniki​

Uważni na wszystkie żyjące istoty

Głęboko troszczymy się o wszystkie żyjące istoty. Dlatego staramy się unikać składników pochodzenia zwierzęcego.

Jedyne dwa niewegańskie składniki użyte w kilku naszych produktach kosmetycznych to organiczny wosk pszczeli, który jest nieprzetworzony i pochodzi z ekologicznego pszczelarstwa, oraz organiczny emulgator mleczny z organicznego mleka, bardzo przyjazny dla skóry wrażliwej i suchej.

Świadomie zdecydowaliśmy się na użycie tych dwóch składników w naszych produktach kosmetycznych ze względu na ich szczególne właściwości odżywcze i wyjątkową przyjazność dla skóry.

Dzięki temu ponad 75% naszych naturalnych produktów kosmetycznych i ponad 90% całej naszej oferty jest wegańska.

mit ruecksicht auf alle lebewesen jpg
DZIKIE ZBIORY​

Zaufanie do sił natury

W praktyce dzikich zbiorów, roślina jest zbierana w środowisku naturalnym, gdzie naturalnie zdecydowała się rosnąć i dzięki temu może rozwinąć swój pełny potencjał. Rośliny są ostrożnie zbierane ręcznie, chroniąc otaczającą je roślinność.

Nasza certyfikowana praktyka dzikich zbiorów opiera się wyłącznie na ściśle monitorowanych lokalnych pozwoleniach na zbiory, które regulują i koordynują legalne dzikie zbiory w danym regionie, w sposób zrównoważony utrzymując cykl natury w nienaruszonym stanie.

vertrauen auf die kraft der natur jpg
składniki ORGANICZNE (BIO)
verantwortung fuer das oekologische gleichgewicht jpg

Odpowiedzialność za równowagę ekologiczną Ziemi

PRIMAVERA używa najwyższej ilości dostępnych certyfikowanych składników organicznych i aktywnie wspiera projekty rolnictwa ekologicznego na całym świecie, które opierają się na bioróżnorodności, płodozmianie, zwalczaniu szkodników i nawozów bez chemii oraz nie stosują GMO w rolnictwie.

Rolnictwo jest żywym organizmem, który wyróżnia się harmonijnym współdziałaniem ziemi, roślin, zwierząt i ludzi. To holistyczne podejście jest podstawą certyfikowanej uprawy ekologicznej. Tutaj rządzi bioróżnorodność zamiast monokultury, a zdrowe gleby oferują przestrzeń życiową dla flory i fauny.

PRIMAVERA kontynuuje inicjowanie i aktywne promowanie projektów upraw organicznych na całym świecie, które praktykują rolnictwo zrównoważone środowiskowo. Te projekty upraw są podstawą naszej wysokiej jakości pracy. Uprawy organiczne umożliwiają synergię pomiędzy rośliną, produktem i człowiekiem, łącząc ludzi z żywym rytmem natury, co ma trwały wpływ na jakość naszego życia, zdrowie i dobre samopoczucie, przy jednoczesnej ochronie równowagi ekologicznej Ziemi.

Integralność przyjaznego dla środowiska procesu produkcji i uczciwa praktyka handlowa z naszymi wieloletnimi partnerami rolnymi od samego początku odgrywa dla nas kluczową rolę. Dzięki naszym niezawodnym, podobnie myślącym partnerom z gospodarstw rolnych, jesteśmy w stanie spełnić nasze wysokie standardy jakości.

Nasza produkcja jest prowadzona z troską o środowisko naturalne na każdym kroku. Zobowiązani do przejrzystości i najwyższej możliwej kontroli jakości, jesteśmy w stanie prześledzić każdy krok od produktu końcowego do nasion, gwarantując 100% czystości wszystkich naszych produktów.

Demeter

Biodynamiczna uprawa z sercem i integralnością

Demeter jest najstarszą organizacją ekologiczną w Niemczech i największą marką produktów biodynamicznych od 1924 roku. Filozofia rolnictwa biodynamicznego wywodzi się od Rudolfa Steinera, który na początku XX wieku zapoczątkował również edukację Waldorfa i antropozoficzne podejście do uzdrawiania.

Uprawa biodynamiczna tworzy harmonijny związek z ziemią i jej składnikami, odżywiając ziemię poprzez kompost i nawozy w celu jej witalizacji i odnowy. Ponadto, brane są pod uwagę rytmy kosmiczne, a harmonogramy sadzenia i zbiorów tworzone są tak, aby przynieść roślinie jak największe korzyści. Uprawa biodynamiczna przynosi konstruktywne efekty ekologiczne w zakresie odnowy gleby, długotrwałej żyzności oraz bioróżnorodności roślin i zwierząt.

Tylko ściśle kontrolowani i związani umowami partnerzy mogą używać tej marki. Kompleksowy proces weryfikacji zapewnia ścisłe przestrzeganie Międzynarodowych Standardów Produkcji i Przetwórstwa Demeter, jak również obowiązujących w poszczególnych krajach przepisów ekologicznych – bez wyjątku, na każdym etapie, od produkcji rolnej, poprzez przetwórstwo, aż po pakowanie produktów końcowych.

Całościowe wymagania Demeter wykraczają poza regulacje państwowe. Wykluczają one nie tylko stosowanie nawozów sztucznych i chemicznych środków ochrony roślin w produkcji rolnej, czy też sztucznych dodatków w przetwórstwie, ale wymagają również bardzo konkretnych działań mających na celu wzmocnienie procesów życiowych w glebie i artykułach spożywczych. Rolnicy i przetwórcy Demeter aktywnie przyczyniają się do kształtowania przyszłości, dla której warto żyć.

Więcej informacji na stronie internetowej DEMETER https://demeter.net/

Biologisch dynamischer anbau mit herz jpg
Natrue
echte natur ist ursprung aller schoenheit jpg

Prawdziwa natura jest źródłem wszelkiego piękna

NATRUE jest niezależnym znakiem, wyłącznie certyfikującym kosmetyki naturalne na całym świecie, które spełniają najwyższe standardy czystości, jakości, autentyczności i przejrzystości. Misją NATRUE jest ochrona i promocja kosmetyków naturalnych i organicznych z korzyścią dla konsumentów na całym świecie.
Wszystkie produkty PRIMAVERA stworzone do stosowania bezpośrednio na skórę posiadają certyfikat NATRUE, znak, któremu klienci na całym świecie mogą zaufać jako kompleksowemu znakowi jakości i przejrzystości.
NATRUE został opracowany przez międzynarodową grupę pionierów w przemyśle higieny osobistej w celu ochrony integralności prawdziwie naturalnych i organicznych produktów poprzez kompleksowe standardy i odpowiednie oznakowanie. Brak oficjalnych regulacji rządowych i zbyt duża ilość etykiet powodują zamieszanie na rynku i podważają zaufanie klientów. Celem NATRUE jest dostarczenie wiarygodnych wskazówek dla klientów na całym świecie.

PRIMAVERA jest pierwszą firmą, która otrzymała certyfikat NATRUE dla całej gamy produktów do pielęgnacji. Z dumą prezentujemy etykietę NATRUE, wskazującą na nasze osiągnięcie zaawansowanych międzynarodowych standardów dla naturalnych i organicznych produktów.

Przeczytaj więcej na stronie NATRUE https://natrue.org/

OCHRONA ZWIERZĄT

Jesteśmy połączeni ze wszystkimi

Pełne szacunku traktowanie zwierząt jest bardzo bliskie naszym sercom. Dlatego od bardzo wczesnego etapu angażujemy się w tę kwestię i wykraczamy poza minimalne wymogi prawne dotyczące testowania produktów i surowców na zwierzętach.

 

Już w 1992 roku, cztery lata po założeniu firmy, PRIMAVERA publicznie zobowiązała się do stosowania kosmetyków nie testowanych na zwierzętach, w jednym z pierwszych stowarzyszeń producentów kosmetyków testowanych na zwierzętach (IHTN e. V.).

 

Od tej pory stosujemy się do wytycznych uznanego na całym świecie złotego standardu dla kosmetyków i produktów higieny osobistej nie testowanych na zwierzętach – “Leaping Bunny”. Jest to jedyna licencja dla kosmetyków nie testowanych na zwierzętach, która wymaga wdrożenia przez markę systemu monitorowania dostawców oraz prześwietlania łańcucha dostaw pod kątem testów na zwierzętach, aż do poziomu producentów składników.

 

Dzięki temu Leaping Bunny jest najlepszą gwarancją naszego zaangażowania w zapewnienie, że nasze łańcuchy dostaw są wolne od testów na zwierzętach.

 

PRIMAVERA stawia na dobrostan zwierząt w stopniu wykraczającym poza minimalne wymagania prawne, a także poza kryteria Leaping Bunny:

 

  • Nie wolno stosować surowców uzyskanych z martwych zwierząt lub zabitych specjalnie dla zwierząt (np. koszenila, jedwabnik).
  • Surowce pochodzące od żywych zwierząt mogą być stosowane wyłącznie z ekologicznej hodowli zwierząt i muszą być co najmniej zgodne z rozporządzeniem ekologicznym UE.
  • Nie wolno stosować surowców, dla których zwierzęta są torturowane (np. żółć niedźwiedzia) lub eksterminowane (np. piżmo, olej żółwiowy).
  • Nie eksportujemy bezpośrednio do krajów, w których przeprowadzane są testy na zwierzętach (np. Chiny).

 

Skaczący królik to znak “Leaping Bunny”, po którym można rozpoznać certyfikowane produkty.

 

Więcej informacji na stronie crueltyfreeinternational.org

tierschutz 2022 jpg
Scroll to Top

-20%

Black Week

Od 23 do 30 listopada

Składając zamówienie wpisz kod: “blackweek