Kambodża

Starą kambodżańską tradycją jest zbieranie i destylowanie miejscowej rośliny Cajeput, która rośnie dziko w wielu częściach kraju. Jej silny olejek eteryczny dopiero niedawno znalazł drogę na rynek międzynarodowy, szybko zyskując popularność jako silny środek na objawy przeziębienia i problemy z oddychaniem. Jest znany jako łagodna alternatywa dla bardziej intensywnego olejku eukaliptusowego, co czyni go idealnym olejkiem dla dzieci i osób starszych. Certyfikowane dzikie zbiory Cajeput stały się znaczącym wsparciem ekonomicznym dla wielu lokalnych rolników w pięknym kraju Kambodży.
staticmap 1

Magia Kajeputu - delikatna, ale silna

CERTYFIKOWANE DZIKIE ZBIORY​
Najnowszy dodatek do rodziny partnerów upraw organicznych PRIMAVERA znajduje się w Kambodży. Współpracując z nowym organicznym hodowcą, jesteśmy teraz w stanie pozyskiwać certyfikowany olejek eteryczny z dzikich zbiorów rośliny Cajeput, produkując silny olejek eteryczny “Cajeput extra”. Świeży eukaliptusowy olejek Cajeput jest ceniony w terapii aromaterapeutycznej, szczególnie dla dzieci i osób o słabej konstytucji. Delikatnie rozwija swoje silne działanie i jest skutecznie stosowany w leczeniu przeziębień, bólów uszu i kaszlu. Olejek kajeputowy jest również znany jako silny środek przeciwbólowy w bólach stawów i mięśni, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym.
Firma PRIMAVERA długo poszukiwała wiarygodnego źródła oleju Cajeput, który spełniałby nasze standardy jakości, ponieważ w wielu olejach dostępnych na rynku międzynarodowym wykryto silne zanieczyszczenie pestycydami. W Kambodży w końcu znaleźliśmy to, czego szukaliśmy.
Wspólnie z rolnikami, PRIMAVERA pomogła zbudować nową destylarnię ze stali nierdzewnej w środku górskich terenów Kambodży. W rozwoju tego nowego cennego partnerstwa, świadomie skupiliśmy się na stworzeniu sensownej synergii wykorzystania zarówno tradycyjnych jak i nowoczesnych technik.
Dziko rosnące liście Cajeput rosną na łodygach wysokich do kolan krzewów i są zbierane ręcznie za pomocą prostego, ręcznego sierpa. Główny okres zbiorów przypada na styczeń, a następnie drugi sezon zbiorów trwa od kwietnia do lipca. Świeżo ścięte liście są pakowane do dużych worków jutowych i szybko przynoszone do wioski w celu destylacji. Zbieracze zawsze zbierają w danym dniu tylko tyle, ile są w stanie bezpośrednio wydestylować, aby zagwarantować świeżość roślin i wyprodukować najwyższej jakości olejek eteryczny. Jeden cykl destylacji może zebrać do 150 kg materiału roślinnego, produkując około 1,5 kg najwyższej jakości olejku eterycznego.
Jak w przypadku wszystkich naszych bezpośrednich partnerów w uprawie, naszym zamiarem jest nawiązanie długotrwałej współpracy. Zbudowane na fundamencie zaufania, pielęgnujemy nasze partnerstwo gwarantując stałe ilości zakupu, uczciwe ceny i niezawodne wsparcie przy przejściu na certyfikowane organiczne uprawy dziko rosnących roślin. Zrównoważone, świadome podejście do uprawy wspiera ochronę naturalnego świata Kambodży. Nasz cenny projekt Cajeput zapewnia wielu kambodżańskim rodzinom niezawodny dochód, umożliwiając im życie w pełni sił.
Galeria
kambodscha fbox5 jpg
WIEDZA EKSPERCKA NASZYCH PARTNERÓW ROLNYCH

“Podczas pory suchej w Kambodży rdzenni Khmerzy zbierają liście Cajeput ręcznie, ścinając je z krzewów za pomocą prostego, ręcznego sierpa. Temperatury w palącym słońcu często przekraczają 100° F. Upał sprawia, że zbiory są ciężką pracą, ale dzięki niemu rośliny wytwarzają największą ilość silnego olejku eterycznego.”

GERHARD BENZ

Były kierownik zaopatrzenia

TEN PARTNER ROLNY JEST
EKSPERTEM OD ROŚLIN
DLA NAstępujących ROŚLIN:
cajeput jpg

Kajeput

Kajeput jest stosowany przy przeziębieniach, bólach uszu, ale także bólach mięśni i stawów. Jego zapach jest orzeźwiający i przypomina eukaliptus.

Scroll to Top

-20%

Black Week

Od 23 do 30 listopada

Składając zamówienie wpisz kod: “blackweek