Odwiedź firmę
Primavera Life

Odwiedź nasz flagowy sklep PRIMAVERA, położony w południowych Alpach Niemieckich, aby poznać nasze produkty do czystej aromaterapii i wysokiej jakości naturalne kosmetyki, które w sposób holistyczny poprawiają Twoje samopoczucie. Oferujemy pachnące wycieczki po naszym ogrodzie ziołowym oraz fascynujący wybór pouczających seminariów, ekscytujących warsztatów i różnych wydarzeń. Nasza siedziba znajduje się w samym środku naturalnego raju, jakim jest region Allgäu w południowych Niemczech, w pięknym ogrodzie wypełnionym zapachem, światłem i witalnością.

DOŚWIADCZANIE ZAPACHU, ŚWIATŁA I WITALNOŚCI
nasz sklep firmowy

Odwiedź nasz sklep flagowy o powierzchni 600 m2. Tutaj możesz wypróbować i doświadczyć wszystkich naszych produktów, oraz skorzystać z naszych indywidualnych i kompetentnych porad.

Godziny Otwarcia
Od poniedziałku do soboty | w godz. 10–18
(oprócz świąt narodowych i bawarskich)

Adres
PRIMAVERA LIFE GMBH
Naturparadies 1
D-87466 Oy-Mittelberg
Niemcy
Tel. +49 8366 8988-0
Fax +49 8366 8988-4099

Załoga naszego sklepu czeka na Twoją wizytę.


primavera duft und naturkosmetikshop 2019 jpg
primavera firmenfuehrungen jpg

Daj się zainspirować różnorodnością i pięknem przyrody. Codziennie oferujemy wycieczki, podczas których można poznać naszą siedzibę oraz piękny ogród pełen róż i ziół.

Zwiedzanie obiektu

Zwiedzanie z przewodnikiem po naszej głównej siedzibie, obejmujące produkcję, pakowanie i biura. Wycieczka pozwala zajrzeć za kulisy, dzieląc się spostrzeżeniami na temat konstrukcji budynku, która jest oparta na zasadach Feng Shui.
W każdy piątek | godz. 16
W każdą sobotę | godz. 13
(oprócz świąt narodowych i bawarskich)
opłata za wejście / bez rezerwacji

Zwiedzanie ogrodu

Czerwiec – wrzesień

Wycieczka oferuje relaksujący spacer po naszej obfitej oazie ogrodowej, przedstawiając jej wyjątkową różnorodność roślin i dzieląc się cennymi informacjami na temat wielu odmian róż oraz lokalnych roślin leczniczych.

W każdy piątek | godz. 14
W każdą sobotę | godz. 11
(oprócz świąt narodowych i bawarskich)
opłata za wejście / wymagana rezerwacja / w zależności od pogody

Twoja podróż
Jak nas znaleźć
SIEDZIBA PRIMAVERY​
GDZIE PRACUJEMY​

Naszą wizją był obiekt, który na zawsze oddaje naturze to, co bierze, harmonijnie wtapiając się w kręte wzgórza malowniczego krajobrazu Allgäu. To więcej niż tylko budynek, zaprojektowaliśmy wyspę zrównoważonego rozwoju, która daje naszym pracownikom doświadczenie kreatywności, inspiracji i holistycznego dobrego samopoczucia.

Naszym celem, wynikającym z dwóch głównych zagadnień, jakimi są ekologia i zrównoważony rozwój, było osiągnięcie całkowitej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Cieszymy się, że udało nam się zrealizować tę wizję już w roku 2016, cztery lata po przeprowadzce do nowych obiektów.

transparenz logo jpg

Siedziba Główna

ENERGIA ODNAWIALNA

Temat energii odnawialnej i jej efektywnego wykorzystania odgrywa ważną rolę w projektowaniu naszej siedziby głównej. Dzięki innowacyjnemu systemowi odzysku ciepła, powietrznemu wymiennikowi ciepła i ogrzewaniu podczerwienią unikamy stosowania paliw kopalnych. Nasza energia jest pozyskiwana dzięki własnemu systemowi fotowoltaicznych paneli słonecznych. W projekcie architektonicznym zastosowano oświetlenie pasywne, metodę projektowania polegającą na strategicznym rozmieszczeniu okien, nawisów i innych elementów architektonicznych w celu energooszczędnego wykorzystania naturalnego światła i ciepła słonecznego.

GEOTERMALNA REGULACJA TEMPERATURY

PRIMAVERA opiera się na geotermalnym ogrzewaniu i chłodzeniu w celu regulacji temperatury powietrza wewnątrz budynku. Jest to wysoce efektywny system, który wykorzystuje naturalną energię cieplną ziemi do regulacji temperatury wewnątrz pomieszczeń. Świeże powietrze przychodzące do naszego obiektu jest filtrowane przez podziemny system, który w naturalny sposób ogrzewa zimne powietrze zimą i chłodzi gorące powietrze latem.

WODA

Dbamy o ochronę cennej wody pitnej i szukamy alternatywnych rozwiązań. Zbieracze wody deszczowej przechwytują krople podczas opadów, filtrują wodę przez nasz zielony dach i kierują ją do podziemnych zbiorników o pojemności 80.000 litrów. To dostarcza nam całą wodę, której potrzebujemy do naszych łazienek i ogrodów. Woda ta jest używana do napełniania naszych trzech zewnętrznych stawów. Ponadto, na terenie posiadłości znajdują się dwa źródła, co daje nam całkowitą samowystarczalność w zakresie zaopatrzenia w wodę.

ZIELONY DACH

Obiekt PRIMAVERA posiada zielony dach, który składa się z ziół i innych roślin okrywowych. Naturalnie reguluje temperaturę, redukuje odpływ wody burzowej, filtruje powietrze i zanieczyszczenia wody deszczowej oraz wspiera siedliska dzikich zwierząt.

MATERIAŁY BUDOWLANE

Kluczowe było dla nas skupienie się na przyjaznych dla środowiska materiałach budowlanych. Wszystkie ściany są pokryte naturalnym tynkiem glinianym, który tworzy przyjemny klimat wewnątrz budynku, pochłaniając i wydzielająć wilgoć. Ściany pozostają chłodne w lecie i magazynują ciepło w zimie.

kurt ludwig nuebling jpg

“Naszą wizją był obiekt, który harmonijnie wtapia się w naturalne otoczenie. W ten sposób zapraszamy moc naturalnych elementów do naszych przestrzeni, zapewniając poczucie komfortu i spokoju pracownikom i gościom. Dążymy do stworzenia oazy relaksu i radości.”

KURT L. NÜBLING

Współzałożyciel

faires handeln logo jpg 1

Ogród

Nasz ogród z 25.000 roślin leczniczych, rozciągający się na powierzchni 42.000 m², ze swoją wyjątkową różnorodnością, jest otwarty dla naszych gości przez cały rok. Dzięki przemyślanemu projektowi, byliśmy w stanie powiększyć i ponownie obsadzić powierzchnię ziemi, oddając naturze większą biosferę niż pierwotnie istniała. Zielony dach naszego obiektu w naturalny sposób wpływa na klimat wnętrza, opóźnia i filtruje odpływ wody deszczowej, oferując jednocześnie bogate siedlisko dla różnych roślin i zwierząt

oekologisch gleichtgewicht logo jpg 1

Feng Shui

“Feng Shui zakłada obserwację natury i zastosowanie jej mądrości w projektowaniu i budowie budynków. Musimy na nowo nauczyć się, jak żyć w zgodzie z naturą i traktować ją z najwyższym szacunkiem.”
Kurt L. Nübling

Nasz obiekt postrzegamy jako żywy organizm. Obok ściśle kontrolowanej ekologii, niezwykle ważne jest dla nas tworzenie i budowanie pozytywnej energii poprzez niezwykłą architekturę. Miękkie, płynne kształty w budynku i w ogrodzie wzmacniają stan równowagi i harmonii. Przy głównym wejściu szumi fontanna, a kręte ścieżki w ogrodzie prowadzą przez romantyczne mostki i przechodzą obok upraw roślin leczniczych, jak lawenda, szałwia, tymianek i wiele innych.

Scroll to Top

-20%

Black Week

Od 23 do 30 listopada

Składając zamówienie wpisz kod: “blackweek