Peru

Machu Picchu, Jezioro Titicaca i Valle Sagrado to tylko niektóre z wymarzonych nazw i pełnych energii miejsc, z których słynie Peru. Na żyznych brzegach rzeki Vilcanota, potężnego i najważniejszego dopływu Amazonki, w tak zwanej “świętej dolinie Inków” znajdują się surowce do olejków eterycznych PRIMAVERA z werbeny cytrynowej i mirtu.

staticmap 4

ŚWIĘTA DOLINA INKÓW

CERTYFIKOWANE DZIKIE ZBIORY
W 1988 roku były kierownik zaopatrzenia PRIMAVERA, Gerhard Benz, był współzałożycielem peruwiańskiego projektu upraw ekologicznych IEPLAM. Dzisiaj ta organizacja pozarządowa znana jest jako AROMA INCA i rozrosła się z początkowej grupy 50 członków do ponad 250 lokalnych gospodarstw członkowskich. Oprócz własnych upraw żywności, takich jak kukurydza, ziemniaki i zboża, uprawiają oni i destylują dla PRIMAVERA organiczne rośliny aromatyczne, takie jak jojoba, werbena cytrynowa, mirt i drzewo różane.
PRIMAVERA posiada własną destylarnię w mieście Pisac, niedaleko dawnej stolicy Inków – Cusco. Tutaj produkujemy najwyższej jakości olejki eteryczne, oddające magiczne zapachy czystego andyjskiego powietrza i niepowtarzalnie świeże zapachy gór.
Galeria
peru fbox5 jpg
WIEDZA EKSPERCKA NASZYCH PARTNERÓW ROLNYCH

“Już w czasach Inków region ten był znanym i zaawansowanym obszarem upraw, dzięki żyznej ziemi i umiarkowanemu klimatowi. Miejsca historyczno-kulturowe Inków, imponujące układy tarasów i bezładne wioski południowoamerykańskich Indian odciskają piętno na krajobrazie.”

GERHARD BENZ

Były kierownik ds. zakupów

TEN PARTNER ROLNY JEST
EKSPERTEM OD ROŚLIN
DLA NAstępujących ROŚLIN:
zitronenverbene 1 jpg

werbena cytrynowa

Werbena cytrynowa andyjska z Peru uprawiana jest wyłącznie dla PRIMAVERA. Olejek eteryczny ma działanie motywujące, równoważące i inspirujące.

myrthe anden jpg

mirt Andyjski

Mirt jest wiecznie zielonym krzewem. W naturopatii mirt jest stosowany w przypadku problemów skórnych i dolegliwości układu oddechowego.

Scroll to Top

-20%

Black Week

Od 23 do 30 listopada

Składając zamówienie wpisz kod: “blackweek