Sycylia

Idylliczna Sycylia z łagodnym klimatem, bogatą wulkaniczną glebą i dużą ilością słońca, jest idealna dla uprawy cytryn i innych owoców cytrusowych najwyższej jakości. Nasze orzeźwiające olejki cytrusowe otrzymujemy poprzez tłoczenie na zimno skórek owoców, które wchłonęły promienie sycylijskiego słońca. Od ponad 30 lat PRIMAVERA współpracuje z Concettą i Francesco Salamita, założycielami Spółdzielni SALAMITA

Produkty

staticmap 7

Skarby z wulkanicznej wyspy Sycylii

Spółdzielnia Salamita praktykuje ekologiczną i biodynamiczną uprawę Demeter od 1972 roku, a od 1987 roku współpracuje z PRIMAVERA. Spółdzielnia została założona przez braci Francesco, Nunciato, Domenico i Eugenio Salamita, którzy zaczęli od uprawy ekologicznej, by dwa lata później, w 1974 r., po zapoznaniu się z filozofią Rudolfa Steinersa, dodać techniki biodynamiczne. Dziś spółdzielnia jest silnym zwolennikiem i mistrzem ruchu Demeter i rolnictwa ekologicznego na Sycylii.
Wraz z Salamitami, ponad 100 innych Sycylijczyków uczestniczy w spółdzielni, która oferuje wiele korzyści dla swoich małych rolników ekologicznych, w tym profesjonalne doradztwo, wzajemne wsparcie przy zbiorach, wspólne zakupy nasion i innych materiałów, jak również wspólne działania marketingowe.
Galeria
sizilien fbox5 jpg
WIEDZA EKSPERCKA NASZYCH PARTNERÓW ROLNYCH

“Sycylia posiada idealny klimat do uprawy owoców cytrusowych najwyższej jakości. Praktykujemy biodynamiczne rolnictwo Demeter od 1972 roku, przywiązując dużą wagę do ochrony środowiska i pracy w zgodzie z naturalnymi cyklami. Cenne olejki cytrusowe tłoczone na zimno przechowują promienie słoneczne wysp i natychmiast wywołują uśmiech na twarzach ludzi.”

FRANCESCO SALAMITA

Partner gospodarstwa na Sycylii

TEN PARTNER ROLNY JEST
EKSPERTEM OD ROŚLIN
DLA NAstępujących ROŚLIN:
orange jpg

pomarańcza

Owocowo-ciepły zapach pomarańczy działa orzeźwiająco na ciało i umysł. W języku potocznym mówi się, że olejek pomarańczowy wnosi światło do naszego życia, ponieważ przechowywane są w nim promienie słoneczne.

zitrone jpg

Cytryna

Cytryna to wiecznie zielone drzewo cytrusowe o żółtych lub zielono-żółtych owocach, rosnące w regionie śródziemnomorskim i subtropikalnym.

Scroll to Top

-20%

Black Week

Od 23 do 30 listopada

Składając zamówienie wpisz kod: “blackweek