Nasza odpowiedzialność

Głównym celem naszych działań jest ochrona środowiska dla przyszłych pokoleń. Z tego powodu, a także wiary w holistyczny potencjał leczniczy czystych i autentycznych produktów roślinnnych, od samego początku kładziemy nacisk na osobisty kontakt z naszymi partnerami rolnymi na całym świecie. Dzięki stałemu nawiązywaniu i pielęgnowaniu tych relacji oferujemy surowce o najwyższej możliwej jakości. Z naszymi partnerami łączy nas wspólny cel, jakim jest praca w zgodzie z naturą. Uczciwość, przejrzystość i zaufanie to kluczowe elementy w filozofii naszej firmy.

mit dem wissen von gestern das morgen sichern 2 jpg
RATOWANIE PRZYSZŁOŚCI DZIĘKI MĄDROŚCI Z PRZESZŁOŚCI
Ochrona naszego środowiska dla przyszłych pokoleń jest głównym celem naszych działań. Z tego powodu, a także dlatego, że wierzymy, iż tylko czyste i autentyczne produkty roślinne mogą w pełni rozwinąć swój holistyczny potencjał leczniczy, od samego początku kładziemy nacisk na osobisty kontakt z naszymi partnerami rolnymi na całym świecie. Nawiązywanie i pielęgnowanie tych relacji umożliwia nam oferowanie surowców o najwyższej możliwej jakości. Nasz wspólny cel, jakim jest praca w zgodzie z naturą, łączy nas głęboko z naszymi partnerami i na przestrzeni lat doprowadził do powstania bliskich przyjaźni. Uczciwość, przejrzystość i zaufanie są kluczowymi aspektami filozofii naszej firmy.
PRIMAVERA - NASZE FILARY

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Równowaga ekologiczna

Fair trade

Projekty społeczne

Zielona Marka

Od 2013 roku PRIMAVERA już pięć razy otrzymała renomowaną nagrodę GREEN BRAND AWARD. Międzynarodowa organizacja Green Brand Organization potwierdziła, że PRIMAVERA jest w stanie ciągle poprawiać swoje wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju i ekologii w porównaniu do lat ubiegłych. Do tegorocznej poprawy przyczynił się w szczególności zadowalający ślad energetyczny jak również silne zaangażowanie firmy w podnoszenie świadomości ekologicznej. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć i zaszczyceni tym wyróżnieniem.
green brand award 2021 2022 jpg
równowaga ekologiczna
umweltfreundliche verpackung jpg

Zrównoważone opakowania

Nasze opakowania projektowane są w sposób innowacyjny, zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju. Łatwa aplikacja, a przy okazji ochrona zasobów naturalnych to główna motywacja dla naszych projektantów.

Powłoka ochronna

Szkło naszych zielonych i brązowych butelek jest pokryte warstwą ekologicznego lakieru chroniącego przed promieniowaniem UV, który zapewnia długą żywotność produktów bez konieczności stosowania dodatkowego opakowania zewnętrznego.

Recycling

Używamy szklanych butelek i słoików nadających się do recyklingu lub ponownego wykorzystania. Syntetyczne tuby produkowane są z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Minimalizacja opakowań zewnętrznych

W trosce o ochronę zasobów naturalnych staramy się zminimalizować opakowania na ile tylko jest to  możliwe. Z tego powody unikamy wszelkich wewnętrznych wkładek do pudełek jak i dodatkowych opakowań zewnętrznych.

Zrównoważone użycie papieru i farb drukarskich

W przypadku nielicznych produktów, w których ze względu na konieczność przekazania ważnych informacji zdecydowaliśmy się na użycie zewnętrznego opakowania, użyliśmy wyłącznie papieru z recyklingu lub z drzew pozyskiwanych z certyfikowanych lasów uprawianych w zrównoważony sposób. Nasze nadruki tworzone są bez chemikaliów, przy użyciu ekologicznych farb drukarskich.

Uprawa ekologiczna

W naszej współpracy z rolnikami dzielącymi te same wartości jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo wysokie standardy. Używamy tylko tych składników, które w pełni wspierają ludzkie zdrowie i dobre samopoczucie, jak również równowagę ekologiczną całej planety.

Dbamy także o lokalne tradycje i wynagrodzenie naszych rolników, poprzez promowanie zrównoważonego rolnictwa. Obecnie pozyskujemy 140 organicznych składników z ponad 13 farm na całym świecie.

bio anbau 2 jpg
schonung der ressourcen jpg

Ochrona zasobów

Ochrona zasobów przyrody jest dla nas bardzo ważna. O tej fascynacji świadczy położenie naszej głównej siedziby, w regionie Allgäu w południowych Niemczech.

Naszą wizją był obiekt, któryzawsze oddaje naturze to, co z niej pobiera, harmonijnie wtapiając się w malowniczy, górzysty krajobraz Allgäu. Chcieliśmy, aby był on czymś więcej niż budynkiem – zaprojektowaliśmy oazę zrównoważonego rozwoju, inspirującą pracowników do kreatywnościi i dającą im dobre samopoczucie. Ponieważ przyświecają nam wartości ekologii i zrównoważonego rozwoju, naszym celem było także osiągnięcie absolutnej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Jesienią 2010 roku przeprowadziliśmy się do naszej nowej siedziby. Dzięki specjalnemu projektowi ogrodu, byliśmy w stanie maksymalnie powiększyć tam powierzchnię biologicznie czynną, przez co natura zyskała więcej niż miała pierwotnie.

fair trade

Szacunek dla przyrody i ludzkości

Etyczne praktyki biznesowe i współpraca z naszymi partnerami są integralną częścią filozofii naszej firmy. Wszystkie nasze relacje biznesowe oparte są na szacunku, uczciwości i zaufaniu. W każdej z naszych relacji, PRIMAVERA wzbogaca naszego partnera zarówno poprzez natychmiastowe nagrody, jak i poprzez umiejętności i wiedzę, które zapewnią zrównoważony rozwój w przyszłości.

Fair Trade oznacza dla nas:

Długotrwałe relacje

Dążymy do budowania długotrwałych relacji ze wszystkimi producentami, rolnikami i spółdzielniami.

• Gwarantowany zakup

Wspieramy młode spółdzielnie i projekty uprawowe, gwarantujemy zakup produktów i zobowiązujemy się do długoterminowych umów, przyczyniając się do autonomii i niezależności małych biznesów.

Uczciwe umowy

Ceny zakupu są ustalane zarówno na podstawie kosztów produkcji, jak i aktualnych stawek rynkowych.

Edukacja i konsultacje

Poprzez szkolenia i konsultacje wspieramy naszych partnerów produkcyjnych na każdym etapie, rozwijając i doskonaląc ich praktyki.

Bezpośredniość i przejrzystość

Większość olejków eterycznych i surowców roślinnych pozyskujemy bezpośrednio od producenta, tworząc przejrzysty i ekologiczny łańcuch dostaw.
respekt vor mensch und natur jpg
ute leube und kurt ludwig nuebling primavera gruender jpg 1

“Zrównoważony rozwój oznacza dla nas pełne szacunku współdziałanie z ludźmi i przyrodą, przy jednoczesnym zachowaniu środowiska dla przyszłych pokoleń. Jesteśmy przekonani, że tylko poprzez współpracę – z naturą i ze sobą nawzajem – możemy odnieść długotrwały sukces.”

Ute Leube & Kurt Ludwig Nübling

Założyciele firmy PRIMAVERA

PROJEKTY SPOŁECZNE

Fundusz Rozwoju Młodzieży w Bhutanie

Bhutan Youth Development Fund wspiera dzieci i młodzież w trudnych sytuacjach życiowych, poprzez projekty tworząc mocne podstawy dla samodzielnej przyszłości. Wspieranie edukacji obejmuje nie tylko opłacanie czesnych i zapewnianie materiałów szkolnych, ale także wyżywienie i zakwaterowanie dla tych dzieci, które mieszkają zbyt daleko, aby codziennie dojeżdżać do szkoły.

Dodatkowo, oferowane są  zajęcia pozalekcyjne, co pozwala na indywidualną opiekę i wsparcie oraz stanowi kluczowy element rozwoju osób niepełnosprawnych fizycznie lub psychicznie. Ponadto, przejście do życia zawodowego jest wspierane poprzez stypendia i programy szkolenia zawodowego. Z tej dodatkowej pomocy skorzystały przede wszystkim młode kobiety.

W 2013 roku mieliśmy okazję wesprzeć Bhutan Youth Development Fund darowizną w wysokości 10.000 euro, zebraną w ramach naszej świątecznej zbiórki. Od tego czasu co roku przekazujemy darowiznę na Boże Narodzenie i cieszymy się z naszego regularnego kontaktu.

bhutan youth development fund jpg
navdanya jpg

Navdanya

“Nasiona są zalążkiem wszelkiego życia”. Cel, jakim jest zachowanie różnorodności tego naturalnego skarbu i udostępnienie go wszystkim, zasługuje na naszą pełną uwagę i wsparcie.
Nazwa organizacji Navdanya oznacza “dziewięć nasion” (symbolizujących ochronę różnorodności biologicznej i kulturowej). Została ona założona przez dr Vandanę Shivę ponad 20 lat temu i jest zaangażowana w ochronę nasion, bioróżnorodności oraz wiedzy o nasionach i ich wykorzystaniu. Navdanya jest siecią hodowców nasion i producentów ekologicznych rozsianych po 22 stanach Indii. Navdanya pomogła założyć 122 banki nasion w całym kraju, przeszkoliła ponad 9,00,000 rolników w zakresie niezależności nasiennej, niezależności żywnościowej i zrównoważonego rolnictwa w ciągu ostatnich dwóch dekad, a także pomogła stworzyć największą sieć marketingu bezpośredniego i sprawiedliwego handlu organicznego w kraju.
Navdanya założyła również centrum edukacyjne Bija Vidyapeeth (Szkoła Nasion / Uniwersytet Ziemi) na swojej ekologicznej farmie w Doon Valley, Uttarakhand, w północnych Indiach. Navdanya jest aktywnie zaangażowana w odmładzanie rdzennej wiedzy i kultury. Tworzy świadomość zagrożeń związanych z inżynierią genetyczną, broni wiedzy ludzi przed biopiractwem oraz praw żywnościowych w obliczu globalizacji i zmian klimatycznych. Navdanya to skoncentrowany na kobietach ruch na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i kulturowej.

Soap Project BIO BHUTAN

Współpraca firmy PRIMAVERA ze Spółdzielnią Trawy Cytrynowej BIO BHUTAN trwa od wielu lat. Wspieranie członków spółdzielni w usamodzielnianiu się ekonomicznym jest dla nas bardzo ważne. Nasza współpraca z Soap Project wzmacnia pozycję kobiet ze spółdzielni, pozytywnie wpływa na życie wielu rodzin oraz chroni różnorodność biologiczną unikalnej przyrody Bhutanu.
W 2010 roku rozpoczęto budowę pierwszej w Bhutanie manufaktury mydła, mogąc ostatecznie ukończyć budowę w 2013 roku dzięki wsparciu PRIMAVERA. Dochód z projektu finansuje płace wszystkich pracowników, oferując niezawodne źródło dochodu dla ponad 50 rodzin, umożliwiając miejscowym pracę w ich rodzinnych miejscowościach. Ponad 85% naturalnych mydeł produkowanych jest przez kobiety, co włącza je w życie gospodarcze i stanowi dodatkowe wsparcie dla ich rodzin. Dodatkowy dochód pozwala wielu rodzinom na wysłanie dzieci do szkoły.
seifenprojekt bio bhutan jpg
Scroll to Top

-20%

Black Week

Od 23 do 30 listopada

Składając zamówienie wpisz kod: “blackweek