Bhutan

Położony u podnóża Himalajów, nieskazitelnie piękny kraj Bhutan jest miejscem, gdzie pozyskujemy nasz eteryczny olejek z trawy cytrynowej. Znany jako “kraj gromowładnego smoka”, Bhutan jest pierwszym krajem, który kieruje się filozofią “Szczęścia Narodowego Brutto”. Ekologiczność, zrównoważony rozwój i zwiększanie szczęścia są podstawowymi wartościami polityki rządu tego kraju.
staticmap

Kraina szczęścia i zrównoważonego rozwoju

We wschodniej części Bhutanu leży obszar zbiorów Spółdzielni Trawy Cytrynowej, działającej pod skrzydłami BIO BHUTAN. Od ponad 25 lat rolnicy zrzeszeni w spółdzielni ręcznie zbierają aromatyczną trawę, a następnie destylują z niej olejek eteryczny.
BIO BHUTAN zapewnia godziwe wynagrodzenie swoim pracownikom i wkłada energię w rozwój dalszych możliwości wykorzystania olejku eterycznego. W ten sposób w 2010 roku powstał Soap Making Project, który otrzymuje od BIO BHUTAN wsparcie w zakresie rozwoju, produkcji i marketingu. Nasze partnerstwo z Soap Making Project pomaga wzmocnić pozycję kobiet w spółdzielni, oferując im długoterminową niezależność i wsparcie dla ich rodzin. Projekt ten pomaga ludziom odmienić swoje życie poprzez wyższe zarobki i edukację, jednocześnie chroniąc bioróżnorodność unikalnego środowiska Bhutanu. Pomagając ludziom stać się ekonomicznie niezależnymi poprzez Lemongrass Cooperative, nasza współpraca jest dla nas tym bardziej ważna.
Wszystko zaczęło się w 1990 roku, kiedy współzałożyciele Ute Leube i Kurt L. Nübling udali się do Królestwa Bhutanu w poszukiwaniu niezbędnego olejku z trawy cytrynowej. Niezwykłe piękno i różnorodność przyrody tego małego kraju, osadzonego w najwyższych górach świata, głęboko ich zafascynowało. Jednocześnie poruszyła ich bieda tego kraju, w którym dwie trzecie ludności utrzymuje się z rolnictwa. Oprócz odnalezienia cennego olejku z trawy cytrynowej, Ute i Kurt znaleźli inspirację, aby wesprzeć miejscową ludność z Lemongrass Cooperative w uzyskaniu niezależności ekonomicznej. To był początek długiej, serdecznej współpracy i przyjaźni. PRIMAVERA pogłębiła relacje z Królestwem Bhutanu na przestrzeni wielu lat, kontynuując wspólne rozwijanie nowych projektów, wzmacniając gospodarkę kraju i wspierając bogatą wymianę kulturową.
Galeria
bhutan fbox5 jpg
WIEDZA EKSPERCKA NASZYCH PARTNERÓW ROLNYCH
“Nasza współpraca kooperacyjna z BIO BHUTAN jest żywa od wielu lat. Bardzo zależy nam na wspieraniu członków Spółdzielni Lemongrass w dążeniu do niezależności ekonomicznej.”

ANDREA DAHM

Product Manager

TEN PARTNER ROLNY JEST

EKSPERTEM OD ROŚLIN

DLA NAstępujących roślin:
lemongrass jpg

Trawa cytrynowa

Trawa cytrynowa rośnie na stromych zboczach i może utrzymywać glebę w miejscu dzięki swoim korzeniom. W czasie zbiorów trawa jest po prostu ścinana, aby roślina mogła trwale chronić glebę przed erozją.

Nasza trawa cytrynowa jest zbierana ręcznie w ramach współpracy PRIMAVERA z BIO BHUTAN i destylowana na miejscu w małych, przenośnych destylarniach.

Scroll to Top

-20%

Black Week

Od 23 do 30 listopada

Składając zamówienie wpisz kod: “blackweek