Prowansja

Specjalistyczna francuska spółdzielnia TERRA PROVENCE uprawia wiele ziół prowansalskich, w tym certyfikowaną ekologiczną lawendę, olejek szałwiowy i wiele innych olejków eterycznych. Dzięki doświadczeniu i kompetencji naszego wieloletniego partnera Hansa Ulricha Wentzlera, na wzgórzach Prowansji produkowane są również wysokiej jakości maceraty, takie jak dziurawiec i nagietek.
staticmap 6

Morze kwitnącej lawendy

Każdego roku wzgórza Prowansji pod wpływem letniego słońca, zamieniają się w morze kwitnącej lawendy. Cały region wypełniony jest jej uspokajającym zapachem. Organiczna uprawa lawendy to test na wytrzymałość i cierpliwość. Potrzeba trzech lat, zanim rośliny lawendy będą w stanie same wypierać chwasty, a do tego czasu rolnicy ekologiczni muszą poświęcić się pieleniu używając motyki, aby chronić młode rośliny, zamiast stosować chemiczne środki chwastobójcze. Lawenda uprawiana jest na wysokości pomiędzy 800 a 1500 metrów i zbierana jest za pomocą małych traktorów. Jednakże, dzika lawenda rośnie na wysokości powyżej 2600 stóp i na stromym terenie, co uniemożliwia użycie maszyn. Dlatego też wszystkie zbiory są wykonywane ręcznie.

Lawenda jest destylowana przez 90 minut w celu aktywacji najsilniejszych relaksujących i harmonizujących korzyści, z których znana jest ta roślina. Dzieje się tak, ponieważ kumaryna – ważny składnik eterycznego olejku lawendowego – uwalnia się w ciągu 45 minut, co pozwala na skuteczne działanie wzmocnionych właściwości olejku. Przez wiele lat PRIMAVERA wspierała rolników i pracowników z Prowansji, którzy dostarczają nam krajowe i dzikie odmiany lawendy.

Galeria
provence fbox5 jpg
WIEDZA EKSPERCKA NASZYCH PARTNERÓW ROLNYCH

“Nasze osobiste relacje z Terra Provence doprowadziły nas do zaangażowania w Afryce Północnej, Maroku i Tunezji, gdzie pozyskujemy olejki eteryczne z rumianku i rozmarynu cineol oraz cenny marokański olejek różany. Spoglądamy wstecz na wiele lat owocnej współpracy i nadal pielęgnujemy bliską przyjaźń ze spółdzielnią.

GERHARD BENZ

Były kierownik ds. zakupów

TEN PARTNER ROLNY JEST
EKSPERTEM OD ROŚLIN
DLA NAstępujących ROŚLIN:
lavendel 1 jpg

lawenda

Lawenda jest znanym środkiem na bezsenność, podrażnienia skóry, napięcie mięśni, problemy z trawieniem i dolegliwości układu oddechowego.

johanniskraut 1 jpg

dziurawiec

Ziołolecznictwo wykorzystuje dziurawiec do łagodzenia podrażnień, stanów zapalnych i popękanej skóry.

Scroll to Top

-20%

Black Week

Od 23 do 30 listopada

Składając zamówienie wpisz kod: “blackweek