Piemont

Znany z doskonałych win i kulinarnej kuchni region Piemont we Włoszech słynie z miasteczek dla smakoszy – Asti i Alessandrii. W pobliżu znajduje się spółdzielnia rolnicza AGRONATURA, która została założona w 1986 roku w celu uprawy ekologicznych roślin leczniczych w jakości Demeter.
staticmap 5

Szlachetne olejki ziołowe z Piemontu

Spółdzielnia AGRONATURA, stworzona w celu zaoferowania nowym pokoleniom możliwości pozostania w rodzinnych gospodarstwach rolnych, produkujących najwyższej jakości produkty ekologiczne, opiera się na zasadach szacunku dla człowieka, zwierząt i środowiska.
Na początku tylko trzynastu członków pracowało na siedmiu hektarach ziemi uprawnej. Ponad trzydzieści lat później, dzięki wieloletnim umowom z firmą PRIMAVERA, ponad dwadzieścia gospodarstw rolnych jest zorganizowanych w tej spółdzielni. Gospodarują oni na około 310 hektarach ziemi uprawnej i uprawiają ekologiczne rośliny lecznicze na olejki eteryczne o jakości Demeter, w tym anyż, koper włoski, rumianek rzymski, szałwię, lawendę, lawandynę, rozmaryn i wiele innych.
Galeria
piemont fbox5 jpg
WIEDZA EKSPERCKA NASZYCH PARTNERÓW ROLNYCH

“Uprawa biodynamiczna tworzy harmonijny związek z ziemią i jej składnikami, odżywiając ziemię poprzez kompost i nawozy, aby ją ożywić i odnowić. Ponadto uwzględniane są rytmy kosmiczne, a harmonogramy sadzenia i zbiorów tworzone są w taki sposób, aby przynieść roślinie jak największe korzyści. Uprawa biodynamiczna wywiera konstruktywny wpływ na środowisko w zakresie odnowy gleby, długotrwałej żyzności oraz bioróżnorodności roślin i zwierząt.”

PIERCARLO DAPPINO

Partner gospodarstwa w Piemoncie

TEN PARTNER ROLNY JEST
EKSPERTEM OD ROŚLIN
DLA NAstępujących ROŚLIN:
lavendel 1 jpg

lawenda

Lawenda jest znanym środkiem na bezsenność, podrażnienia skóry, napięcie mięśni, problemy z trawieniem i dolegliwości układu oddechowego.

roemische kamille jpg

Rumianek rzymski

Rumianek rzymski dorasta do 20 cm wysokości i ma piękne, aromatyczne, białe kwiaty. W ziołolecznictwie znany jest już od czasów starożytnych jako środek łagodzący problemy skórne i trawienne.

Scroll to Top

-20%

Black Week

Od 23 do 30 listopada

Składając zamówienie wpisz kod: “blackweek