Nepal

Położony pośród majestatycznych Himalajów, Nepal jest jednym z najbardziej niezwykłych i pięknych krajów świata. Ten mały naród jest punktem zapalnym dla bioróżnorodności. W starożytnej tradycji ajurwedyjskiej Himalaje są znane jako skarbnica roślin leczniczych. Nepal jest krajem rolniczym, w którym 80 % ludności utrzymuje się z rolnictwa. Zrównoważone i organiczne podejście do użytkowania ziemi stało się istotnym elementem ochrony cennych zasobów naturalnych i unikalnego piękna kraju.
staticmap 3

Zapach Himalajów

Od 1989 roku firma PRIMAVERA aktywnie prowadzi nepalski projekt rolniczy Shambhala, na południowych, żyznych równinach wokół Terai. W pobliżu Biratnagaru uprawiane są dla PRIMAVERA certyfikowane ekologiczne trawy i zioła, w tym bazylia, tulsi, trawa cytrynowa, palmarosa i cytronela.
W Nepalu, ponad dziewięćdziesiąt procent ludności utrzymuje się z rolnictwa. Jednak nepalskie środowisko jest zagrożone przez niezrównoważone użytkowanie ziemi. Od 1960 roku tereny leśne zostały zredukowane o czterdzieści do pięćdziesięciu procent. Uprawy organiczne są ważne dla podtrzymania tradycji rolniczych Nepalu, chronią ziemię i wodę przed dalszą degradacją przez pestycydy i nawozy chemiczne. Ponadto, rolnictwo ekologiczne odgrywa ważną rolę we wspieraniu sytuacji ekonomicznej rolników. W górskim regionie Nepalu, w wioskach Masting, Kapti i Hulak, ponad 100 osób zbiera i destyluje “wysokogórskie oleje” dla PRIMAVERA.
Galeria
nepal fbox5 jpg 1
WIEDZA EKSPERCKA NASZYCH PARTNERÓW ROLNYCH

“Wiele z tradycyjnych roślin leczniczych Nepalu jest obecnie zagrożonych wyginięciem. Wspieranie zrównoważonej uprawy rodzimych roślin jest więc znaczącym wkładem w ekologiczne i ekonomiczne zdrowie kraju.”

IOANNA MANTZOUKI

Kierownik ds. zakupów

TEN PARTNER ROLNY JEST
EKSPERTEM OD ROŚLIN
DLA NAstępujących ROŚLIN:
lemongrass jpg

Trawa cytrynowa

Trawa cytrynowa rośnie na stromych zboczach i może utrzymywać glebę w miejscu dzięki swoim korzeniom. W czasie zbiorów trawa jest po prostu ścinana, aby roślina mogła trwale chronić glebę przed erozją.

tulsi jpg

Tulsi

Ziele tulsi może dorastać do 1 metra wysokości. Indyjska “święta bazylia”, zwana również tulasi, jest uważana za jedną z najświętszych roślin w Indiach, obok lotosu.

Scroll to Top

-20%

Black Week

Od 23 do 30 listopada

Składając zamówienie wpisz kod: “blackweek