Korsyka

Na śródziemnomorskiej wyspie Korsyce, pośród piaszczystych plaż i malowniczych górskich zboczy, leży 20-hektarowa posiadłość “Farmstead Bordeo”. Na tym terenie rodzina Keyserlingk od trzech pokoleń produkuje certyfikowane organiczne olejki eteryczne, wody kwiatowe i wyciągi roślinne z roślin leczniczych. Rodzinna firma nosi nazwę “Essence Naturelles Corses” (E.N.C), co oznacza “naturalne esencje Korsyki”.
staticmap 2

Korsykańskie słońce w każdej kropli

ZRÓWNOWAŻONA UPRAWA I DŁUGOTRWAŁE RELACJE
Nasze korsykańskie gospodarstwo E.N.C pracuje wyłącznie zgodnie z organicznymi i biodynamicznymi standardami Demeter, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju. Gospodarstwo przywiązuje dużą wagę do wspierania bioróżnorodności, chroni wody gruntowe poprzez budowę rowów i kompostuje wszystkie pozostałości po procesie destylacji. Od 1989 roku, PRIMAVERA pozyskuje eteryczny olejek Immortelle i Rosemary, jak również wodę kwiatową Immortelle i Witch Hazel. Wieloletnia współpraca przerodziła się w bliską przyjaźń, która trwa do dziś w drugim pokoleniu.
Galeria
korsika fbox5 jpg 1
WIEDZA EKSPERCKA NASZYCH PARTNERÓW ROLNYCH

“Świeże rośliny są przetwarzane w procesie destylacji z parą wodną natychmiast po zbiorze. Potrzeba około 1.000 kg (2.200 lb) świeżych roślin Immortelle, aby uzyskać 2 kg (4 lb) olejku eterycznego. Nasze córki dorastały z tym szczególnym zapachem Immortelle. Od wczesnego dzieciństwa cenią sobie olejek eteryczny jako szybkie lekarstwo na każde małe skaleczenie. Moim zdaniem, olejek eteryczny i woda kwiatowa Immortelle muszą być częścią osobistej kolekcji leczniczej każdego człowieka.

ALBRECHT VON KEYSERLINGK

Partner rolny na Korsyce

TEN PARTNER ROLNY JEST
EKSPERTEM OD ROŚLIN
DLA NAstępujących ROŚLIN:
immortelle jpg

Nieśmiertelnik

Nieśmiertelnik to silnie aromatyczny krzew o jaskrawożółtych kwiatach, znany również jako “roślina curry”. Znany jest jako środek łagodzący bóle mięśni, podrażnienia skóry i drobne urazy.

rosmarin 1 jpg

Rozmaryn

Rozmaryn jest popularnym ziołem leczniczym i znanym jako aromatyczna przyprawa. Stosuje się go do oczyszczania skóry, poprawy krążenia krwi i harmonizacji organizmu.

hamamelis jpg

Oczar wirginijski

Oczar wirginijski to cenny składnik produktów do pielęgnacji skóry, zapewniający nawilżenie, tonizujący i równoważący skórę tłustą poprzez przywracanie jej naturalnego poziomu pH.

Kategorie

Scroll to Top

-20%

Black Week

Od 23 do 30 listopada

Składając zamówienie wpisz kod: “blackweek