Składniki

Wszystkie produkty PRIMAVERA oparte są na czystych organicznych składnikach roślinnych, starannie wyselekcjonowanych i przetworzonych z wielką starannością i dokładnością w celu zagwarantowania bezkompromisowej jakości. Używanie wyłącznie najwyższej jakości składników roślinnych pozwala nam tworzyć skuteczne, naturalne formuły o terapeutycznych korzyściach dla ciała, umysłu i ducha.

spuerbar voller lebenskraft jpg 1

DOŚWIADCZANIE CZYSTEJ SIŁY ŻYCIA

Opierając się na sprawdzonych metodach i naszej rozległej wiedzy na temat roślin ziołowych, starannie opracowujemy i ręcznie mieszamy każdy produkt, łącząc czyste olejki eteryczne, oleje z nasion, oleje bazowe i ekstrakty roślinne.

Od samego początku projektowania nowego produktu, zwracamy szczególną uwagę na rozwój korzystnej synergii pomiędzy różnymi składnikami roślinnymi, aby stworzyć skuteczne formuły, które zaspokajają szczególne potrzeby organizmu. Jesteśmy przekonani, że tylko kompletna roślina ze wszystkimi jej aktywnymi składnikami może rozwinąć swój holistyczny wpływ. Dzięki przemyślanemu połączeniu, nasze czyste olejki i esencje wielokrotnie zwiększają swoją moc i rozwijają swoje wspólne siły – w służbie holistycznego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Olejki Eteryczne

Od ponad 5000 lat ludzie używają olejków eterycznych do holistycznego uzdrawiania, korzystając z ich sprawdzonych fizycznych i emocjonalnych korzyści. Rośliny magazynują olejki eteryczne w postaci maleńkich kropelek oleju, które można znaleźć w kwiatach, liściach, łodygach i korzeniach. Rośliny potrzebują tych specjalnych substancji do różnych funkcji biochemicznych, podobnie jak nasze ciała potrzebują hormonów. Poprzez różne metody, takie jak destylacja z parą wodną, cenne olejki eteryczne mogą być wydobyte z rośliny.

Olejki eteryczne są podstawą naszej firmy i stanowią serce każdego produktu PRIMAVERA. Ponad 30 lat temu nasi założyciele odkryli magiczne zapachy naturalnych olejków eterycznych. Ta fascynacja zapachem zakorzeniła się w samej istocie firmy PRIMAVERA. Pozostajemy głęboko poruszeni mocą olejków eterycznych, które wpływają na ciało, umysł i ducha.

Jesteśmy zachwyceni i zainspirowani, aby dzielić się tymi odkryciami z naszymi klientami.

Oleje Bazowe

Oleje bazowe stanowią centralny element naszego asortymentu produktów. Otrzymuje się je poprzez tłoczenie na zimno tłustych składników roślin, takich jak nasiona i owoce, w których roślina przechowuje swoją skoncentrowaną siłę życiową. Oleje z nasion należą do najcenniejszych i najdroższych olejów bazowych, ponieważ ich pozyskiwanie jest bardzo skomplikowane. Dzięki procesowi tłoczenia na zimno wszystkie aktywne składniki rośliny pozostają nienaruszone.

Tłoczone na zimno oleje bazowe stanowią podstawę większości naszych naturalnych produktów do pielęgnacji skóry ze względu na ich integralny, korzystny wpływ na skórę. Są one bogate w witaminy, lecytynę i nienasycone kwasy tłuszczowe, a ponadto są bardzo zbliżone do struktury lipidowej ludzkiej skóry, co sprawia, że są łatwo wchłaniane przez skórę. Oleje bazowe są również doskonałymi nośnikami do mieszania dodatkowych olejków eterycznych, olejków z nasion i ekstraktów roślinnych na bazie olejów.

 

Wody kwiatowe

Wytwarzane podczas destylacji z parą wodną roślin aromatycznych i leczniczych, wody kwiatowe (hydrolaty) zawierają rozpuszczalne w wodzie składniki roślinne wraz z niewielkimi ilościami olejków eterycznych. Mimo, że pozyskiwane z tej samej rośliny, naturalny zapach wody kwiatowej zazwyczaj różni się od zapachu olejku eterycznego.

Są one używane jako delikatne zastosowanie aromaterapii, a ich pozytywny efekt można odczuć natychmiast po rozpyleniu. Wody kwiatowe mogą być stosowane jako tonik do twarzy, woda po goleniu lub odświeżający spray do ciała, a także do produkcji perfum, kompresów i okładów terapeutycznych.

Ekstrakty roślinne

Nasze świeże, skoncentrowane ekstrakty roślinne zapewniają unikatowe korzyści dla specyficznych potrzeb organizmu. Wszystkie nasze ekstrakty roślinne są produkowane przy użyciu najczystszej wody źródlanej z Alp Niemieckich, alkoholu pochodzącego z pszenicy organicznej lub czystych olejów bazowych.

Procedury ekstrakcji są dokładne i czasami trwają długo. Proces rozpoczyna się natychmiast po zebraniu świeżych roślin i w zależności od rodzaju rośliny może trwać kilka dni, aby uzyskać jak największą ilość aktywnych składników. Po zakończeniu tego procesu, ekstrakty roślinne pozostają niezmienione, co oznacza, że nie zmieniamy ich naturalnego koloru, zapachu ani składu przed dodaniem ich do naszych receptur.

heike jpg

“Używamy wyłącznie starannie wyselekcjonowanych składników i przetwarzamy je zgodnie z najwyższymi standardami jakości w naszym zakładzie produkcyjnym. Zobowiązujemy się nigdy nie naruszać jakości naszych składników w procesie technologicznym, aby utrzymać i dzelić się ich potencją i pełną skutecznością w naszych produktach.”

HEIKE SONTHEIM

Director of Production and Facility Management

Scroll to Top

-20%

Black Week

Od 23 do 30 listopada

Składając zamówienie wpisz kod: “blackweek